راهنمای تاسیس شرکت در ایران به صورت گام به گام

راهنمای تاسیس شرکت در ایران به صورت گام به گام

راهنمای تاسیس شرکت در ایران به صورت گام به گام

Blog Article

راهنمای راه‌اندازی شرکت در کشور ایران مرحله به مرحله
معرفی
تاسیس یک شرکت در کشور ایران یکی از اصلی‌ترین گام‌ها برای شروع بیزینس است. در این مقاله، به صورت جامع آموزش می‌دهیم که چگونه می‌توانید شرکت خود را تاسیس کنید.
گونه‌های شرکت‌های تجاری در ایراندر ایران، اقسام گوناگون شرکت‌های تجاری وجود دارد که هر نوع ویژگی‌ها و ویژگی‌های منحصر به فرد را دارند. در این مقاله، به معرفی اصلی‌ترین گونه‌های شرکت‌های کسب و کار در ایران می‌پردازیم.

شرکت سهامی گسترده
یکی از شرکت‌های کسب و کار در کشور ایران، شرکت سهامی گسترده است. در این نوع شرکت، سرمایه به سهم‌ها تقسیم می‌شود و افراد می‌توانند سهم را خریداری کنند و در سود و زیان شرکت مشارکت داشته باشند.

شرکت سهامی کوچک
مدل دیگری از شرکت‌های بازرگانی، شرکت سهامی خاص است. در این گونه کسب و کار، بودجه به قسمت‌های تجزیه می‌شود، اما تعداد اعضا محدود است و سهم قابل جابجایی در بازار بورس نمی‌باشند.

شرکت با مسئولیت محدود
شرکت مسئولیت محدود، گونه دیگری از شرکت‌های کسب و کار در ایران است. در این مدل شرکت، مسئولیت اعضا به اندازه بودجه وارد شده در شرکت محدود می‌شود و سهامداران در صورت دیون کسب و کار، تنها به اندازه بودجه سرمایه‌گذاری شده متعهد خواهند بود.

شرکت همبسته
شرکت تضامنی یکی از گونه‌های شرکت‌های کسب و کار می‌باشد که در آن، مسئولیت‌ها اعضا به اندازه همه قروض بیزینس است. در این مدل شرکت، هر یک از اعضا مسئولیت بی‌پایانی در قبال قروض کسب و کار دارند.

شرکت با مسئولیت نسبی
شرکت نسبی نوع دیگری از شرکت‌های بازرگانی است که در آن، تعهد شرکا به اندازه سهم الشرکه هر کدام در کسب و کار نسبت به کل بدهی‌ها بیزینس محدود می‌شود.

شرکت همیاری
شرکت همیاری یکی از گونه‌های شرکت‌های بازرگانی است که با هدف تامین نیازهای سهامداران و ارتقاء شرایط اقتصادی آنها راه‌اندازی می‌شود. در این گونه شرکت، سود و زیان به نسبت سهم الشرکا اعضا توزیع می‌شود.

جمع‌بندی
در این مقاله، به اقسام گوناگون شرکت‌های بازرگانی در کشور ایران آشنا شدیم. هر کدام از این شرکت‌ها خصوصیات و شرایط ویژه خود را دارند که بسته به ضرورت‌ها و اهداف می‌شود نوع شرکت خود را انتخاب کنید.


گام اول: انتخاب نام شرکت
اولین مرحله در روند راه‌اندازی شرکت، انتخاب یک نام برای کسب و کار است. نام شرکت باید خاص باشد و با عناوین دیگر متمایز باشد.

گام دوم: نوشتن اساسنامه
در این گام، باید اصول و قوانین بیزینس خود را بنویسید. این سند شامل جزئیات شرکا، نوع بیزینس، میزان سرمایه و سایر موارد است.

سومین گام: ثبت در سیستم رسمی
بعد از نوشتن اساسنامه، باید اطلاعات شرکت را در سیستم رسمی ثبت شرکت‌ها به ثبت برسانید. برای این کار، باید به سایت رسمی سازمان ثبت شرکت‌ها مراجعه کنید.

مرحله چهارم: گرفتن مجوزهای مورد نیاز
با توجه به نوع فعالیت شرکت، ممکن است نیاز به اخذ مجوزهای متعدد از نهادهای مختلف داشته باشید. مجوزها شامل مجوز بهداشت، گواهی محیط زیست و گواهی‌های فنی می‌شود.

گام پنجم: ایجاد حساب بانکی
گام نهایی، ایجاد حساب بانکی به نام کسب و کار است. این حساب برای تراکنش‌های مالی و کنترل مالی شرکت لازم.

جمع‌بندی
راه‌اندازی شرکت در ایران با رعایت گام‌های ذکر شده قابل انجام است. آرزو می‌کنیم این مطلب برای شما سودمند باشد و بتوانید بیزینس خود را به راحتی راه‌اندازی کنید.

منبع : ثبت شرکت در تهران

Report this page